• sns04
  • sns05
  • sns02
  • sns03

за нас

164c43b4

Хуишенф Smart Tech е обработка на компанијата прецизност хардвер со репутација за висок квалитет и способноста да се произведе комплексен машински делови во многу добра вредност. Се наоѓа во Шенжен на Кина, како подружница на Каи Da Фенг приклучи компанија која е основана во 2007 година.

нашата компанија има 140 висока прецизност ЦПУ вртење летва машини, 130 висока прецизност ЦПУ мелење летва машини и повеќе од 350 периферна опрема, и опремен со кубни елемент и квадратната елемент тестирање equipments.Our компанијата има повеќе од 400 вработени и областа на производство надминува 10.000 квадратни метри, годишен приход на продажбата е блиску до 150 милиони јуани.

Без разлика на делови со едноставна или сложена структура, ние може да го направи, како на дел дизајн или примерок клиентот, фрезови толеранција може да достигне 0.05mm. Ние може да ги задоволи потребите на различни корисници за прецизни кориснички ЦПУ машински делови.

вработени
опрема
поделба
извонредност
Exhibition
вработени

Повеќе од 400 високо обучени вработени произведуваат прецизни делови со совршеност.

308082926337058862_03

 

опрема

Ние одгледувани за да вработуваат повеќе од 400 штабови. Вклучување на изработка и обработка работилници 10000 метри квадратни, сите опремени со најнова технологија.

TIM图片20181009163849

 

поделба

HS паметни одделува неговиот медицински, месинг и безоловниот објекти месинг.

308082926337058862_06

 

извонредност

HS паметни е ISO 9001, сертифициран ISO1400and IATF16949.

провинција Г.Д. придржуваат кон договорот и кредитна претпријатие

Национален високо-технолошки претпријатие

Националното претпријатие за новиот модел патент 8 предмети

308082926337058862_12

Exhibition

 IBC 2018 Amsterdam

The IBC exhibition takes place September 14 -18, 2018.We had attend this innovative industry event, our advanced concept of technological innovation, quality products and services, and our elite team are widely welcomed and recognized by industry customers.C5C1AF$Q0)[T6SV92PR@63N

 WhatsApp Online Chat !